Правило 21-40-90 – як сформувати нову звичку.

Впевнена, ви чули, що будь-яку звичку можна сформувати за 21 день. Просто повторюй регулярно дію і буде тобі щастя. Проте, не все так просто…

По-перше, протриматись 3 тижні, наприклад, прокидаючись щодня о 6:30 досить складно. Обовʼязково захочеться повалятись довше, в якийсь момент ліжко стане сильнішим за тебе і ти залишишся в його обіймах.

Але уявімо, сила волі виявилась сильнішою і 21 день ранніх підйомів позаду. Можна святкувати тріумф? Як перший етап – так. А далі, є велика вірогідність, що чомусь на 25-й день час підйому став 7:00, а через тиждень проскакують 10:00. І ось, звичка вироблена на силі волі кудись ділась, ти знову повертаєшся до старого графіка. Це стосується не лише приклада з ранніми підйомами, а і будь-якої справи, яку хочеться зробити звичкою.

Врятувати ситуацію та по справжньому поселити в твоєму житті нову звичку може правило 21-40-90. Давай з ним розберемось!

В чому суть?

Якщо спрощено, то треба практикувати свою омріяну звичку не 21 день, а цілих 90, тоді вона гарантовано стане частиною улюблених і легких дій. За цей час звичка проходить 3 основні стадії свого формування і закріплення.

Як це працює?

Етап 21 день

Найскладніший, але і найважливіший. Перші декілька днів нова звичка робиться на ентузіазмі і захваті від новизни. Ближче до кінця першого тижня зʼявляється бажання “підзабити”. Кудись зникають сили, зʼявляються думки накшталт “Я щось не знаю чи воно мені треба? Може у вихідні краще довше поспати?”. Саме на цьому етапі сила волі дуже потрібна, бо наше завдання продовжувати. Увага! Продовжувати, а не робити ідеально.

Протягом перших трьох тижнів в мозку формуються нові нейронні звʼязки, які в подальшому забезпечать потребу в цій звичці (буквально буде не комфортно не зробити).

The opposite mindset chaos and order in thoughts on head human.Thinking concept.

Щасливий 21-й день вітає нас формуванням і початком закріплення звички, вона вже майже повністю наша. Але головні труднощі не далеко – стара попередня схема поведінки (наприклад, не бігати зранку, а спати до 10:00, їсти наніч і т.д.) поки нікуди не зникла, а все ще має свій ланцюжок нейронних звʼязків і він цілком собі сильний. До нього повернутись просто і поки набагато легше, ніж посилювати новий. Тому, продовжуємо поки не настане етап….

Етап 40 днів

Активний період закріплення нової звички і послаблення нейронних звʼязків старої. Ще час від часу потрібні вольові зусилля, проте відчувається потреба зробити саме так, як попередні 40 днів.

Етап 90 днів

Приблизно 3 місяці потрібно, щоб твоя нова звичка стала по справжньому рідною і необхідною, як повітря. Вона переходить в розряд автоматичних, легких, не потребуючих значних вольових зусиль. Вуаля, ти маєш нову звичку!

 

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

3 коментарі до “Правило 21-40-90 – як сформувати нову звичку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись вверх